Používané bezpečnostní systémy

JIS

Jednotný Identifikační Systém (JIS) je konstruován pro čipy 125 kHz a 13,56 MHz (H4002, e5560, e5561, MIFARE a DESFire). Systém je vyvinut a produkován naší společností a od roku 2002 je chráněn ochrannou známkou. Stavebnicový systém umožňuje neomezené rozšiřování podle potřeb zákazníka, a to bez ohledu na počet přístupových bodů nebo na počet uživatelů.

Systém umí spolupracovat s dalšími bezpečnostnímy systémy (EZS, EPS a CCTV). V případě takové instalace představuje JIS efektivní článek a uživateli přináší výkonné a komplexní řešení k zajištění bezpečnosti osob a majetku.

Díky vlastní produkci a know-how instalujeme systém, který dokonale známe a nejsme tudíž odkázáni na cizí podporu.

Systém JIS lze implementovat do jiných systémů (stravovací systémy, studijní agenda, hromadná správa tiskových a kopírovacích služeb, knihovní systémy, šatní skříňky apod.).

Programové vybavení je uživatelsky přívětivé a jednoduché, bez zbytečných grafických "kudrlinek". Umožňuje výkonnou a hierarchicky delegovanou správu systému. Databáze událostí tyto bezpečně a dlouhodobě na centrálním serveru zanamenává. Vyhledávání v databázích událostí je umožněno dynamickým filtrem. Přístup do systému je umožněn standardními www prohlížeči z kterékoliv běžné počítačové platformy.

Požadavky na připravenost instalace se omezují pouze na fungující PC se sítí s protokolem TCP/IP. Aplikace systému JIS je na platformě Linux a instaluje se na vyčleněném PC IBM kompatibilním serveru.

PCA

Jedná se o vlastní proprietární systém, tzv."PC-ALARM", který byl vyvinut za účelem ochrany předmětů. Hlavním účelem PCA je ochrana osobních počítačů a LCD monitorů před krádeží či před vykradením komponent ze skříně PC. Tyto instalace mají svoje uplatnění např. ve veřejných prostorách, učebnách či laboratořích, kde není stálý dozor a kdy kamerový systém mnohdy nepostihne vše. Hlavním prvkem je čidlo osazené magnety, které se odnímatelným způsobem "přicvaknou" k chráněnému předmětu. Od čidel je vedena datová sběrnice do expandéru. Z expandéru je vyvedena klasická poplachová smyčka do libovolné ústředny EZS. Systém se ovládá již standardně ze systémové klávesnice EZS. Detekce poplachu je kromě EZS také na expandéru a na příslušném čidle. Poplachovou informaci lze přenášet dále, podle možností použité ústředny EZS. Sestavu a systém lze pohodlně překonfigurovat, čidla lze odebrat či přidat jednoduchou manipulací z klávesnice, bez zbytečného "drátování" či pomocí přídavné programové aplikace. Kromě citlivosti čidel lze programově nastavit i další parametry PCA.


EZS

Dodáváme a instalujeme standardní drátové a bezdrátové zabezpečovací systémy renomovaných firem, u kterých se dlouholetou praxí ověřily kvalitativní parametry. Soustředili jsme se na systémy RISCO (ROKONET), TECNOALARM a v  době na příjemné systémy Jablotron. První instalace EZS jsme začali montovat již v roce 1989. Systémy jsou určeny k elektronické ostraze objektů firem, rodinných domků a institucí. Realizujeme perimetrické ochrany rozlehlých prostor a fotovoltaických areálů s technologií mikrovlnných bariér, IR závorami a vysokorychlostními kamerami.

EPS

Okrajově provádíme instalace elektrické požární signalizace systémů Zettler, ESSER a Apollo. Systémy jsou určeny k  ochraně objektů s možností lokální signalizace a přenosu informací na pult centralizované ochrany Hasičského záchraného sboru.

CCTV

Kamerové systémy jsou dnes významným samostatným bezpečnostním prvkem pro ochranu osob a majetku nebo pro kontrolu výrobních procesů. Naše společnost instalovala desítky kamerových systémů s analogovou nebo nebo IP technologií. Díky značnému pokroku v této oblasti lze z široké škály výrobků zákazníkovi ušít na míru kvalitní kamerový systém bez zbytečných finančních vícenákladů. Přesto se u významných instalací opíráme o vyzkoušené přístroje SAMSUNG nebo SONY. Pro menší instalace používáme komponenty renomovaných firem, které již máme v praktickém provozu dlouhodbě ověřené.Vyhledat